Aktualności

Klasy 1-3 w Hydropolis

sobota, 23 października 2021

21 października klasy 1-3 udały się na wycieczkę do Wrocławia w ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. 

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Uczniów zachwyciła: Drukarka Wodna, Batyskaf, Stymulator Śniegu oraz Ogień z pary wodnej. Wystawa składała się z 7 stref tematycznych oraz przestrzeni relaksu.

Naszą przygodę z wodą rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu, opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie - wyświetlony został na ekranie 360º.

Następnie udaliśmy się do strefy głębin, gdzie poznaliśmy tajemnicze, zdumiewające i niebezpieczne stworzenia tam żyjące. Później naszą uwagę poświęciliśmy na strefę oceanu życia- ewolucję. Zmęczeni tą ilością wrażeń udaliśmy się do strefy relaksu w której mogliśmy się odprężyć i naładować nasze akumulatory na dalszą część zwiedzania. 

Drugim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Minerałów. Zbiory Muzeum Mineralogicznego liczą ok. 30.000 okazów minerałów z całego świata. Ich podstawą jest kolekcja zgromadzona przed 1945 rokiem. Powojenne lata przyniosły uzupełnienie i wzbogacenie zbiorów o nowe okazy, zebrane przede wszystkim z terenu Polski.

Wiele radości sprawiła uczniom również wizyta w Mc Donaldzie, gdzie dzieci zregenerowały siły po aktywnym dniu.

Wycieczka z przedsięwzięcia Poznaj Polskę na długo pozostanie w naszej pamięci!