Aktualności

Obchody Europejskiego Dnia Języków w Społecznej

poniedziałek, 27 września 2021

W piątek, 24 września Społeczna Szkoła Podstawowa  świętowała Europejski Dzień Języków Obcych, który obchodzony jest 26 września w całej Europie. Podczas tego wyjątkowego dnia podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie ,  promujemy  wśród uczniów różnorodnośc kulturową  i językową Europy  jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować

Podczas obchodów tego święta,  uczniowie  klas 1-4 wzięli udział w różnorodnych quizach, zabawach przygotowanych przez Nadię i Klaudię z klasy 7. Uczniowie klas 5 i 6  zmagali się z  zadaniami   EDL's 20th Anniversary Great Bake-Off i Journey through Europe’s languages  . W ramach tych działań mieli  przygotować  plakat w dowolnym języku obcym z oryginalnym  przepisem  na deser  urodzinowy oraz nauczyć  się zwrotów i liczebników do 10 w dowolnym języku obcym, który nie jest nauczany w szkole.  Klasy 7 i 8 pracowali nad  zadaniami z  Apki Językowych Wyzwań Tajnego Agenta  2021 .Wyzwania i quizy zawarte w tej aplikacji zachęcają uczniów - przyszłych międzynarodowych agentów - do korzystania z licznych możliwości ćwiczenia lub poznawania języka  w codziennych sytuacjach.

Na korytarzach szkolnych, zawisły tablice informacyjne dotyczące języków oraz plakat wykonany przez klasę 7 z okazji 20 obchodów Europejskiego Dnia Języków . Nauczycielki angielskiego i niemieckiego przygotowały naklejki- chmurki  w różnych językach, które zostały rozdane uczniom.