Aktualności

E-Planetobus w naszej szkole!

piątek, 14 maja 2021

Jakie pierogi możemy znaleźć w kosmosie? Co wspólnego ma literatura z Układem Słonecznym? Uczniowie z naszej szkoły szukali odpowiedzi na te pytania razem z edukatorami Centrum Nauki Kopernik.


Czym się różni Księżyc od księżyca?


E-Planetobus to zajęcia odbywające się w ramach programu Nauka dla Ciebie, wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Nasi uczniowie przyglądali się gwiazdozbiorom widocznym na wiosennym niebie. Głównym tematem zajęć były księżyce. Dzieci dowiedziały się, skąd biorą się ich nazwy, czy wszystkie planety je mają oraz samodzielnie sprawdziły, co można zobaczyć na naszym Księżycu. Prowadzący zajęcia udowodnili, że aby zostać badaczem kosmosu, nie trzeba mieć ogromnego teleskopu ani kosztownej aparatury.

 

Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.