Aktualności

Społeczna w CodeWeek - konkurs dla uczniów

niedziela, 04 października 2020

Społeczna w CodeWeek - konkurs dla uczniów

W 2020 roku Europejski Tydzień Kodowania odbędzie się w dniach od 10 do 25 października.

 Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

W 2019 roku w wydarzeniach Tygodnia Kodowania wzięło udział 4,2 miliona uczestników mieszkających w ponad 80 krajach na całym świecie. Przeciętny uczestnik miał 11 lat, a kobiety i dziewczynki stanowiły w 2019 r. 49% wszystkich osób, które wzięły udział w projekcie. 92% wydarzeń organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania odbyło się w szkołach, co wskazuje na sukces działań wspierających nauczycieli podczas edycji realizowanej w 2019 r.  

W tym roku Społeczna Szkoła Podstawowa postanowiła dołączyć do akcji. W ramach CodeWeek uczniowie naszej szkoły wezmą udział w wydarzeniu "Escape School w animacji Scratch" zorganizowanym przez opiekuna kółka programowania Scratch, Ewelinę Leszko. Zadaniem uczniów będzie stworzenie w dniach od 12 do 16 października animacji dotyczącej naszej szkoły w programie Scratch. Dla autorów najciekawszych animacji czekają nagrody.  Kod wydarzenia w Społecznej cw20-x5XUB.