Aktualności

Sukcesy językowe naszych gimnazjalistów: Renaty, Oliwiera i Adama!

poniedziałek, 10 lutego 2014

Uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny wzięli udział w międzypowiatowych konkursach językowych organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wałbrzychu: „Mały Poliglota” i „Szczęśliwa Trzynastka”.

Renata Golasz (kl.2G) reprezentowała naszą szkołę w konkursie „Mały Poliglota” przeznaczonym dla uczniów klas drugich. W I etapie konkursu (pisemnym) uczniowie musieli zmierzyć się z trudnymi zadaniami z języka angielskiego, wykazać się podstawową znajomością drugiego języka obcego i udowodnić swoje predyspozycje językowe rozwiązując zadania z języka fikcyjnego.  Jesteśmy dumni z Renaty, która osiągnęła w klasyfikacji 4. wynik na 41 uczestników konkursu! Renia została zaproszona do II etapu (ustnego), który odbędzie się na początku marca. W etapie ustnym uczestniczyć będzie tylko 16 najlepszych uczniów, wyłonionych w I etapie. Trzymamy kciuki za Renatę!

Oliwier Góra i Adam Mazurek z klasy trzeciej zostali zaproszeni do udziału w konkursie języka angielskiego „Szczęśliwa Trzynastka”, który był zorganizowany dla ubiegłorocznych laureatów i finalistów konkursu „Mały Poliglota”. Chłopcy rywalizowali więc jako najlepsi z najlepszymi. Ogromnie się cieszymy, bo poradzili sobie doskonale!
Oliwier został laureatem konkursu, a Adam wyróżnionym finalistą! Obaj uczniowie zostaną nagrodzeni niebawem, a dodatkową gratką jest uzyskanie przez nich „biletu” do klasy dwujęzycznej w I LO w Wałbrzychu, czyli zwolnienia z egzaminów wstępnych :)

Gratulujemy Reni, Oliwierowi i Adamowi oraz p. Sylwii Lubienieckiej!